حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره بهداشت روانی دانش آموزان

اختصاصی از حامی فایل تحقیق درباره بهداشت روانی دانش آموزان دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 22

 

فهرست مطالب

عنوان صفحه

پیشگفتار

بهداشت روانی در دنش آموزان

نیازهای اساسی انسان

اختلالات روان تنی در دانش آموزان

نقش خانواده در تأمین بهداشت روانی دانش آموزان

نقش مدرسه در تأمین بهداشت روانی دانش آموزان

نقش اجتماع در تأمین بهداشت روانی دانش آموزان

استتاجیه

پیشگفتار

با توجه به مبانی کلی بهداشت که عبارت از اجراء مسائل غیر درمانی، تکیه بر عامل رفتار‌پذیری انسان در جهت ایجاد عادات مطلوب و فراهم کردن شرایط مناسب محیط حیاتی است، ضرورت شناخت و به کارگیری بهداشت مدارس به عنوان یک حلقه اساسی در زنجیره حرکت بهداشت و پیوست به حلقه بنیادی مقدم بر آن، می تواند ادامه حیات مؤثر و پیشرفت سالم دانش آموز را تا سن بلوغ تأمین کند. دیدگاههای مختلف این ضرورت عبارتند از:

1) آسیب پذیری افراد تحت پوشش برنامه:

در جهت آسیب پذیری افراد تحت پوشش خدمات بهداشت مدارس نیز می دانیم که مدارس، سیستمی پیچیده و گاه اضطراب آور است که دانش‌آموز را در جهات مختلف مسائل درگیر می کند.

این مسائل عبارتند از:

1) خارج شدن دانش آموز از حالت وابستگی کامل به والدین.

2) هماهنگ شدن دانش آموز با محیط تازه اجتماعی و سطوح و سنین مختلف.

3) پرداختن دانش آموز به وظایف یادگیری که برای وی نوعی مبارزه ذهنی و هوشی است.

2) کثرت و انبوهی جمعیت در برگیرنده خدمات:

هم اکنون نزدیک به 20 میلیون دانش آموز ایرانی در بیش از هفتاد هزار آموزشگاه این کشور در حال آموزش و پرورش هستند. میزان جمعیت مذکور قریب 3/1 جمعیت کل کشور بوده و این رقم خود به روشنی بیانگر اهمیت موضوع می باشد.

3) واقعیت های آماری گزارش شده:

توجه به شناخت و اجراء بهداشت مدارس در جهت حل برخی از مشکلات دانش آموزان، بر مبنای بازتاب اطلاعات و آمارهای گزارش شده نیز دیدگاه دیگری است که می تواند این ضرورت را بخوبی توجیه نماید. چرا که اغلب گزارشات آماری حاکی از شرایط نامناسب فضای آموزشی در تعداد کثیری از مدارس و همچنین ابتلاء درصد قابل توجهی از دانش آموزان به بیماریهای عفونی، پوسیدگی دندان عیوب انکساری و عوارض ستون فقرات می باشد ضمنا گروهی از آنان نیز درگیر مشکلات عاطفی هستند که در مواردی مشکلات آنان مربوط به اختلافات خانوادگی و نابسامانی های وضع اقتصادی است.

4) سهولت عرضه خدمات

در توجیه ضرورت به کارگیری بهداشت مدارس، سهولت عرضه خدمات مربوطه، از دیگر موارد منطقی و قابل پذیرش می باشد. چرا که خدمات آموزش بهداشت به سهولت می توانند در متن اساسی آموزش کلی کشور، با کمترین زحمت و هزینه، منظور گردیده و به مرحله اجرا درآید.

بهداشت روانی در دانش آموزان

چون دانش آموزان هر روز، بیشتر اوقات خود را در محیط یادگیری می گذرانند و تحت تأثیر کردار، گفتار و پندار معلمین و مسئولین مراکز آموزشی هستند، بنابراین لازم است همه کسانی که به عنوان معلم، دبیر، رئیس دبستان و دبیرستان و نظایر آن در این مراکز به انجام وظیفه مشغول می باشند، با اثرات محیط آموزشی بر دانش آموزان و اصول و مفاهیم بهداشت روانی آشنایی لازم داشته باشند.


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره بهداشت روانی دانش آموزان
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)