X
تبلیغات
رایتل

حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

پاورپوینت درمورد برنامه مداخله ای رفتاری در بی اختیاری ادراری ومدفوعی

اختصاصی از حامی فایل پاورپوینت درمورد برنامه مداخله ای رفتاری در بی اختیاری ادراری ومدفوعی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )

تعداد اسلاید : 12 اسلاید


 قسمتی از متن .ppt : 

 

برنامه مداخله ای رفتاری در بی اختیاری ادراری ومدفوعی

جلال الدین رحمانی

سوپروایزراتاق عمل بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد

5/7/2017

jalaleddin Rahmani

1

برنامه رفتاری مداخله ای

بیوفیدبک

بیوفیدبک شامل هر گونه استراتژی دیداری،‌ شنیداری، لامسه ای که به بیمار برای شناسایی و مجزا کردن، منقبض کردن و آرام سازی عضلات کف لگن کمک کند،‌ می باشد. وجود بیوفیدبک مناسب در طی انجام ورزش های کف لگن مهم است زیرا بسیاری از بیماران قادر به شناسایی و جداسازی این عضلات تنها با آموزش شفاهی نمی باشند. یکی از این استراتژی ها این است که از بیمار بخواهیم در طی معاینه اول لگنی،‌ عضلات کف لگن را منقبض کنند

5/7/2017

jalaleddin Rahmani

2

در مورد بعضی از زنان می توانیم به آنها توصیه کنیم, هنگامی که به آرامی یک انگشت خود را وارد مهبل می کند،‌ عضلات کف لگن را منقبض کنند تا مطمئن شوند که عضله درست را منقبض می کنند و همچنین از بیمار خواسته می شود, هنگامی که به صورت مستقیم روی سطح صندلی سخت نشسته است ورزش های کف لگن را انجام دهد، این گونه فرض شده است این تکنیک ها به بیمار کمک می کند که بزرگترین عضله کف لگن، عضله U شکل بالا برنده مقعد را در تماس با سطح صندلی منقبض کند .بالاخره بعضی از پزشکان توصیه می کنند که به بیمار آموزش داده شود که چند ثانیه بعد از شروع ادرار عضلات کف لگن را منقبض کنند و جلوی جریان ادرار را بگیرند، به این وسیله عضله درست را شناسایی کنند .

5/7/2017

jalaleddin Rahmani

3

ورزش های عضلات کف لگن

ورزش های تقویت کننده عضلات کف لگن به صورت انجام تمرینات در وضعیت های متفاوت (خوابیده، ایستاده، نیمه خوابیده، نشسته، چهار دست و پا) و تشویق افراد به انقباض عضلات کف لگن به تعداد 35 بار یا بیشتر در هر وضعیت می باشد.

ورزشهای تقویت کننده عضلات کف لگن ورزشهایی هستند که باعث افزایش قدرت عضلات کف لگن می شوند. عضلات کف لگن نظیر محافظی برای اجزاء داخل لگن بوده و ضعف آنها باعث علائمی نظیر کمردرد, احساس فشار در داخل لگن و بی اختیاری ادرار در مواردی نظیر خندیدن، عطسه کردن یا بلند کردن اجسام سنگین می شود. جهت درمان بی اختیاری استرسی ادرار استفاده از ورزش به عنوان روشی ارزان, ساده و غیر تهاجمی می تواند بسیار مفید باشد.

5/7/2017

jalaleddin Rahmani

4


دانلود با لینک مستقیم


پاورپوینت درمورد برنامه مداخله ای رفتاری در بی اختیاری ادراری ومدفوعی
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)