X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره آموزش اتوکد 60 ص

اختصاصی از حامی فایل تحقیق درباره آموزش اتوکد 60 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 59

 

انواع مختصات :

مختصات کارتسین (متعامد) : این نوع دستگاه مختصات مثل دستگاه مختصاتی است که در ریاضیات پایه در آن آشنا شدیم . این مختصات در اتوکد به این صورت است که نقطة صفر در گوشه سمت چپ مونیتر قرار دارد و به سمت راست و سمت بالا مثبت و عدد اول در اتوکد محور مختصات X را نشان می دهد و عدد دوم محل محور مختصات را Y نمایش می دهد .

نختصات نبی متعامد : گاهی لازم است مختصات یک نقطه را نسبت به مختصات ما قبل یا هر نقطة دیگری پیدا کنیم در این صورت به صورت مجازی دستگاه مختصات کارتسین روی نقطة مورد نظر قرارگرفته و نسبت به آن دستگاه مجازی مختصات سنجیده می شود . در این حالت نسبت به سمت راست و نسبت به بالای نقطه مورد نظر مختصات مثبت و نسبت به چپ و پایین نقطه مورد نظر منفی می باشد .

مختصات قطبی (پلار) : می توان غیر از نمایش یک نقطه روی صفحه با مختصات متعامد آنرا به صورت یک فاصله از مرکز مختصات مورد نظر و زاویة آن نسبت به افق نیز نمایش داد . در این حالت فاصله از مرکز مختصات مورد نظر عدد اول می باشد روی شکل m که همیشه مقدار آن مثبت می باشد جهت چرخش زاویة مثبت به افق در جهت پاد ساعتگرد (مخالف ساعت) مثبت ( جهت دایرة مثلثاتی) و جهت گردش در جهت ساعت را با منفی نمایش می دهیم .

مختصات نسبی قطبی : مانند مختصات نسبی متعامد می توان با انتقال مجازی دستگاه مختصات قطبی به نقطه مورد نظر باز هم مختصات قطبی را بسمت آورد جهت حرکت محورهای مختصات نیز مانند قبل می باشد .

دستورات اتوکد:

1- LINE . (l) : دستور یک خط را از نقطه ای که کاربر مشخص می کنیم نقطه ترسیم می کند و تا زمانی که دستور ادامه داشته باشد نقطه مرتباً خطوط ترسیم می شود . و از نقطه آخری به نقطه بعدی کشیده می شود . به دو صورت این فرمان قابل اجرا می باشد یا انتخاب Icon مورد نظر از نوار کناری Cad کلیک می شود . یا اینکه دستور Line یا مخفف آن در خط Command تأیپ می شود . نکته : توجه کنید خط E spasebar یا Euter در برنامه Cad عملکرد یکسان دارد و شروع فرمان با آنها انجام می شود پس از اجرای فرمان پیغامی بصورت Specify ferst point ظاهر می شود که اگر بخواهیم از دستگاه متعامد استفاده کنیم . اول مختصات X سپس علامت سپس مختصات Y را وارد می کنیم . مثلاً 1و22 این نقطه . نقطه اولیه می باشد و کلید Enter را می فشاریم . پیام بعدی ظاهر شده next point و به این ترتیب می توان مختصات نقطه ی مورد نظر را بدست آورید . نکته : چنانچه بخواهیم از مختصات نسبی متعامد استفاده کنیم . ابتدا علامت @ و سپس از آن مختصات x وy را به شکل قبل وارد کنیم . 1و22 @ منتحا این بار سیستم نسبت به آخرین نقطه ونسبت به مختصات نقطه ی جدید ترسیم می کند . نکته ی مهم برای استفاده از مختصات قطبی ابتدا اندازهی بردار m مورد نظر را نوشته سپس علامت بزرگتر

را می کذاریم سپس از آن مقدار زاویه درجه وارد می کنیم . ادامهی خط مورد نظر بدین صورت ترسیم خواهد شد . نکته : به دلیل اینکه علامت @ نمایانگر نسبی بودن مختصات است . سپس برای استفاده از مختصات نسبی قطبی نیز از علامت @ در ابتدای عبارت استفاده می کنیم .

نکته : چنانچه احتیاج باشد در پایان عملیات لاین Line انتخابی خط به ابتدای خط متصل گردد . می توان با استفاده از تایپ C ابتدا و انتهای خط را به هم وصل گردد . نکته : تایپ حرف u مخفف undo میتوان با این فرمان به عقب برگشت . این برگشت مراحل میتواند تا نقطه ی انتهایی فرمان ادامه یابد . زمانی که کار با فرمان Line به پایان رسید می توان با استفاده از فشردن دکمه ی ESC یا با زدن کلیک راست وانتخاب Enter از منوی ظاهر شده به فرمان پایان داد . نکته : در زیر خط فرمان به عدد دارای 4 رقم اعشار دیده می شود . عدد اول مختصات کارتسین x را نسبت به صفر صفر نشان می دهد دو عدد دیگر به ترتیب مختصات y و z میباشد . نکته : با کلیک سمت راست حین اجرای فرمان نسبت به روی صفحه نقطه ای ظاهر میشود که در مورد این صحبت شده و دو گزینه ی pan و zooدر ادامه توضیح داده خواهد شد .

پادساعتگرد : مثبت . سیستم نسبی : @ m < a , @ x , y

خلاف جهت حرکت ساعت . سیستم پلار : m < a , x , y

در آخر کلمه لازم نیست که مختصات آخری را هم بدهیم بلکه فقط کافیست از حرف C استفاده کنیم خودش شکل را می بندد .

1- @ 70 . 0 3. @ 70<180

2- @ 30

وقتی که خطی را می کشیم می توانیم با استفاده از کلیک راست که کامل Undo , Enter , close است استفاده می کنیم یا با استفاده از دکمه . U را تایپ می کنیم . بعد Enter می کنیم .

دستور X Line یا Constraction Line این دستور نیر مانند دستور Line به سه طریق قابل دسترسی است تایپ دستور X line در خط فرمان وقتی به منوی Draw و انتخاب Constraction یا از منوی کناری Icon مربوطه انتخاب کرده پس از اجرای فرمان بصورت عادی نقطه ای را ابتدا انتخاب نموده سپس نقطه دوم را انتخاب می کنیم و در امتداد پاره خط مورد نظر تا بی نهایت ترسیم خواهد شد .

نکته : از این دستور بصورت زیر نیز می توان استفاده کرد پس از اجرای فرمان داریم .


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره آموزش اتوکد 60 ص
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)