حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود پروژه مهرداد

اختصاصی از حامی فایل دانلود پروژه مهرداد دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 55

 

پـروژه پایانی

رشته : مهندسی برق الکترونیک

موضوع : بررسی ساختار و عملکرد گیرنده رادیویی AM

استاد راهنما : جناب مهندس نمازی

تهیه کننده: مهرداد احمدی بلوطکی

بهار:1388

فهرست

عنوان صفحه

فصل اول : رادیو ......................................................................................................................................................3

- مقدمه

- اختراع

- تاریخچه

- دیدکلی

- تکرارکننده های اینترنتی یاپروتکل رادیو IP

-کاربردهای رادیو

- موج های رادیویی واستفاده های رادیو

- رادیو آماتور کیست ؟

- رادیو فونیکس

فصل دوم : گیرنده وفرستنده رادیویی ................................................................................................................34

- فرستنده وگیرنده های دیجیتال

- فرستنده وگیرنده مادون قرمز

فصل سوم : مدولاسیون و توضیحاتی در مورد آن ............................................................................................48

فصل اول

رادیـو

رادیو

فن آوری است که امکان انتقال سیگنالها را توسط مدولاسیون امواج الکترومغناطیسی با فرکانسهایی زیر فرکانس نور را فراهم می سازد.

امواج رادیو

امواج رادیو نوعی از تشعشعات الکترومغناطیسی هستند و هنگامی بوجود می آیند که یک شئ باردار شده با فرکانسی که در بخش فرکانس رادیویی (RF) طیف الکترومغناطیسی قرار دارد شتاب بگیرد. این محدوده فرکانس از ده ها هرتز تا چند گیگا هرتز تغییر می کند. تشعشعات الکترومغناطیسی توسط نوسانات میدانهای الکتریکی و مغناطیسی انتشار می یابند و از طریق هوا و نیز خلا به همان خوبی عبور می کنند و نیازی به واسطه انتقال ندارند .در مقابل، دیگر انواع تشعشعات الکترومغناطیسی با فرکانس هایی بالای محدوده RF به این شرح اند: اشعه گاما، اشعه X و مادون قرمز، ماورا بنفش و نور مرئی.

وقتی که امواج رادیویی از یک سیم عبور می کنند، میدان الکتریکی و مغناطیسی متغیر آنها (بر حسب شکل سیم) جریان و ولتاژی متناوب در سیم القا می کنند. این جریان و ولتاژ را می توان به سیگنال های صوتی و دیگر انواع سیگنال تبدیل کرد که اطلاعات را انتقال دهند.

با وجودی که واژه رادیو برای توصیف این پدیده به کار می رود، ارسال داده هایی که ما به عنوان تلویزیون، رادیو، رادار و تلفن می شناسیم، همگی در کلاس انتشار فرکانس رادیویی هستند.

کشف

پایه های تئوری انتشار امواج الکترومغناطیسی برای اولین بار توسط جیمز کارل ماکسول در سال) 1873م( در مقاله ای تحت عنوان یک تئوری دینامیک از میدان الکتریکی که به انجمن رویال ارائه شده بود، ب 1861م تا 1865م بود .این شد که نتیجه کار وی در طی سال های بین سال های 1886م و 1888م، هاینریش رودلف هرتز برای اولین بار تئوری ماکسول را از طریق آزمایشاتش تایید کرد. آزمایشات وی نشان می دادند که تشعشعات رادیویی تمامی خواص امواج (که امروزه امواج هرتز خوانده می شوند) را دارا هستند، و کشف کرد که معادلات الکترومغناطیس را می توان به صورت معادلات مشتقات جزئی بازنویسی کرد که معادلات موج نامیده شد.


دانلود با لینک مستقیم


دانلود پروژه مهرداد
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)