حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

پروژه و تحقیق در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات 243 ص

اختصاصی از حامی فایل پروژه و تحقیق در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات 243 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

پروژه و تحقیق در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات 243 ص


پروژه و  تحقیق در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار  (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات  243 ص

پایان نامه در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات 243 ص

مقدمه :

 

به نام آنکه هستی نام از او یافت فلک جنبش زمین آرام از او یافت

 

نظام هستی و آفرینش بر پایه عدل و قسط و برابری بر پا گردیده و اصول دینی و جهان بینی الهی نیز بر این امر استوار است . ( وَ السَّماءَ رَفَعَها وَ وَضَع المیزان )[1] چه اینکه فلسفه بعثت انبیاء نیز بر اساس دعوت مردم به سوی خدا و پرهیز از شرک و نفاق از طرفی و بسط و گسترش عدالت و مساوات وو جلوگیری از ظلم و تبعیض و بیداد فرادستان بر فرودستان از طرف دیگر صورت گرفته چنانکه قرآن کریم حکمت بعثت انبیاء را ارسال رسل به منظور برقراریی حاکمیت عدل و قسط بر زندگانی بشر تصریح می‌نماید . ( لَقَد ارسلنا رُسَلنا بالبیّنات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط ) [2].

تاریخ زندگانی بشریت حاکی از وجود حاکمانی است که برای اعمال حاکمیت خویش به ابزارهای مختلفی متوسل گردیده و در این راستا آئین و مقررات متعددی را در تقدیس رفتار حاکمان و اعمال زور و فشار بر محکومان وضع نمودند . آنچه که همواره در طول اعصار گذشته مورد اقبال جوامع بشری واقع گردیده مسأله عدالت طلبی و دفاع از کرامت انسانی دراحقاق حقوق حقه ای بوده که مورد ظلم و تعدّی حکومتها قرار می گرفته است .

پادشاهان و حاکمان به منظور تحکیم بنیان قدرت حاکمیت خویش و جلوگیری از آنارشیسم و موجه جلوه دادن حکومت‌شان ، محکمه های عدل و انصاف را به منظور دادخواهی کردن و دفاع از حقوق اشخاص تأسیس می نمودند و بزرگانی از قوم و قبایل را به انتخاب نمایندگان مردم به عنوان ریش سفید و ...

 


دانلود با لینک مستقیم


پروژه و تحقیق در مورد آئین دادرسی مدنی در آئینه نمودار (فرمت فایل word و با قابلیت ویرایش )تعداد صفحات 243 ص
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)