حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود پروژه آکروپلیس یونان

اختصاصی از حامی فایل دانلود پروژه آکروپلیس یونان دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود پروژه آکروپلیس یونان


دانلود پروژه آکروپلیس یونان

دانلود پروژه آکروپلیس یونان در 24 اسلاید

 

 

 

آکروپلیس آتن معروف به آکروپلیس، به معنای شهر مرتفع یا صخره مقدس که در یونان و تمام دنیا  فراوان است. اگر چه آکروپلیس های  دیگری در یونان  قرار دارد ، اهمیت این آکروپلیس آنقدر زیاد است که  نام آکروپلیس به عنوان  اسم خاص مربوط به همین مکان است. آکروپلیس رسما به عنوان بنای برجسته در میراث فرهنگی اروپا در 26 مارس 2007 (6فروردین 1386) به ثبت رسیده است. آکروپلیس بر روی یک تپه سنگی صاف که دارای 150متر ارتفاع از سطح دریاست در داخل شهر آتن یونان بنا گردیده است. قبلا این بنا به نام "سکروپیا" مشتق از نام افسانه ای مرد ماری، به نام ککروپس یا سکروپس اولین پادشاه آتن نامیده می‌شد.

آکروپلیس یکی از مجموعه بناهای باشکوه یونان در عصر کلاسیک  در شهر آتن است. این مجموعه به رهبری «پریکلس» در اواخر قرن پنجم ق.م یعنی هنگامی که آتن به دوره قدرت رسیده بود احیا گردید بزرگترین کاری بود که در تاریخ معماری یونان پدید آمد و موجب آن شد که عالیترین یادگاری از دوران اعتلای هنر بر جای بماند. همه بناهای آکروپلیس، هنر معماری دوره ی کلاسیک یونان را در آن هنگام که به کمال رشد خود رسید بود نمایانگر است.

جنس سنگها مرمر سفید هستند که بطور مرتب توسط ماموران ویژه سایت مرمت و شستشو ‌می‌شوند.

تاریخچه

اولین دست ساخته بشر مربوط به بخش میانی دوران نو سنگی در بالای این تپه‌است، مدارکی نیز درباره امکان وجود ساکنینی در بنای آتیک (اتاق کوچک زیر شیروانی) وجود دارد که مربوط به آغاز دوران نوسنگی - هزاره ششم پیش از میلاد می‌باشد. اطلاعات مشکوکی نیز حکایت کننده آن است که یکی از اهالی «مای سنی» که با ایجاد بناهای پادشاهی برای خود و خانواده و پایه گذاری آیین دینی و ایجاد معابد، تعدادی کارگاه  بالای  این  تپه  با دیواره  ای  به  قطر  ۴٫۵ تا ۶ متر محصور گردیده  و برای دفاع تعبیه شده بود به گروهی از مردم عادی در این مکان سکونت داد

 بخش شمالی دو راه پله‌ای تنگ با شیب زیاد بود که در بین صخره ایجاد شده بود. هومر مورخ یونانی به این محکم سازی ساختمانی به نام «خانه‌ای قوی ارچ توس» اشاره می‌نماید. این در زمانی بود که زلزله در ضلع شمال شرقی شکافی ایجاد کرد که تا بخش خاکی زمین ادامه یافت و در آن آب جمع می‌شد. در این بخش پله‌هایی استادانه ساخته شد و به عنوان بخش محافظت شده آب آشامیدنی در دوران‌مای سنین استفاده می‌شد که در اعصار بعد از ارزشی برخوردار نبود.

 

ورودی آکروپلیس دروازه‌ای به نام «پروپیل‌آ» می‌باشد. ته طرف جنوب ورودی یک معبد کوچک از «آتنانایک» قرار دارد. یک مجسمه برنزی از آتنا که توسط «فی‌دیاس» تراشیده شده در مرکز کار گذاشته شده‌است. در مرکز آکروپلیس پارتنون یا معبد «آتنا پارتنوس» قرار دارد. در بخش شرق و شمال پارتنون معبدی به نام «ارکتیوم» واقع شده و جنوب سکو که فرم دهنده بالای آکروپلیس است بقایای تئاتر روباز به نام «تئاتر دیونی سوس» ساخته شده‌است. چند صد متر جلوتر، «تئاتر هرودس آتیکوس» قرار گرفته که بخشی از آن مرمت شده‌است...................................

 دانلود پروژه آکروپلیس یونان,پروژه آکروپلیس یونان,آکروپلیس یونان,آکروپلیس,یونان,معماری یونان,معماری آکروپلیس


دانلود با لینک مستقیم


دانلود پروژه آکروپلیس یونان
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)