X
تبلیغات
رایتل

حامی فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود تحقیق کامل درباره کاربردهای اینترنت 18 ص

اختصاصی از حامی فایل دانلود تحقیق کامل درباره کاربردهای اینترنت 18 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 18

 

ابتدااین که شما روی اینترنت با یک سری افراد نخبه سرو کار دارید یعنی افرادی که از یک سری فیلترهایی گذشته اند ، مثلا سواد دارند،به زبان انگلیسی تسلط دارند،یک درجه مشخصی قدرت خرید دارند ،کامپیوتر و امکان دسترسی به اینترنت را نیز دارا هستند. مساله بعدی این است که شما نمی توانید به به بخش های فقیرتر جامعه از روی وب محصول یا خدمات ارایه دهید،شاید همیشه این نخبه گرا بودن اینترنت به نفع شما نباشد.فرض کنید که شما طرفدار محصولات نایک هستید،شما می توانید از روی سایت نایک برای صفحه نمایشگر کامپیوتر شخصی خود یک کاغذ دیواری انتخاب نمایید و معمولا این کاغذ دیواری ها آرم یا لوگو شرکت را به همراه دارند و هر کس آن راروی صفحه نمایشگر کامپیوتر شما مشاهده نماید به نوعی پیام شما را در یافت کرده است .به طور کلی، مقررات حاکم بر نظام اینترنت عموماً به طور تدریجی، از پایین به بالا، و در طی بحثهای طولانی کارشناسانه شکل میگیرد.

در اینترنت مسابقاتی نیز برگزار می شود که جنبه تبلیغاتی دارند،تصور نمایید که یک تولید کننده برای محصول جدید خود به دنبال یک نام می گردد و پیشنهاددادن یک نام مناسب برای آن محصول را به مسابقه می گذارد**. در صورتی که به این قابلیت نیازی ندارید با طی کردن غیرفعال کردن آن میتوانید با آزاد کردن پهنای باند گرفته شده سرعت اینترنت خود را تا حد چشمگیری بالا ببرید. شما می توانید به دلایلی از سایت ها پول نقد دریافت نمایید،حالا یا باپست یا بوسیله شماره کارت اعتباری شما . یک دسته تاکتیکی می باشند و تنها می توانند در عصر ما صادق باشند و ممکن است در آینده این مزایا وجود نداشته باشند.

این سایت دارای بخشهای مختلفی مانند سرمایه گذاری در اینترنت ، سایتهای تبلیغاتی و قسمتهای متنوع دیگر می باشد و راهنمایی مطمئن برای افرادی است که می خواهند درآمد خوبی از اینترنت کسب نمایند. وقتی بحث در مورد یک موضوع به اجماع نظر میرسد، حاصل بحث به صورت سندی به نام (Request RFC for Comment) توسط سازمان (IETF internet Engineering Task Force) شماره گذاری و ثبت میشود. اینترنت که زمانی از بطن دستگاه نظامی آمریکا زاده شد، مسیری کند ولی مطمئن در جهت بین المللی شدن میپیماید و تحولات ICANN در چند سالی که از تأسیس آن میگذرد همواره در جهت کمرنگتر شدن نقش ایالات متحده بوده است. سند RFC1591 هنوز تنها سند بالامناقشه در مدیریت عمومی نظام TLDها محسوب میشود هرچند که چنانکه خواهیم دید بعضی اصول و توصیه های آن عملاً منسوخ شده اند.

در ایران دیدگاه مدرن تبلیغاتی برای عموم حرفه ای ها بوجود نیامده به همین دلیل در بیشتر موارد یک موسسه برنامه حضور در اینترنت خود را روی ویرانه های تفکر قبلی بنا می نهد .من همچنان بر این باور هستم که اینرنت نمی توانست بدون وجود مدل های تجاری خوبی که به آن سمت و سو دادند و سرمایه گذاری کردند و آن را توسعه دادند، این قدر سریع گسترش پیدا کند. شما می توانید با استفاده از کارت اعتباری خود از یکی از فروشگاه های اینترنتی هدیه ای خریداری نموده تا برای وی فرستاده شود اما کوپن هدایا ارزش مالی مشخصی دارد که با آن دوست شما می تواند در همان سایت که کوپن از آن خریداری شده با محدوده قیمت مشخص به سلیقه خود هدیه بخرد. مسایل مالی، پولهای دیجیتالی از دیگرمباحثی است که در سرویس تجارت الکترونیکی نقش اساسی داشته که به آنها اشاره خواهد شد.

پروتکل های گوناگونی برای پیاده سازی تجارت الکترونیک از قبیل OFX ، SSL، IKP ، SET مطرح هستند که زمینه های امنیتی و مالی این سرویس را در شبکه اینترنت پشتیبانی می کنند.3- در حاشیة «کنفرانس سران جهان دربارة جامعة اطلاعاتی» (WSIS) که اجلاس اول آن در دسامبر سال جاری در ژنو تشکیل خواهد شد حرکتهایی از سوی اتحادیة مخابراتی جهانی (ITU) به قصد ورود به مدیریت دامنه های اینترنتی مشاهده میشود.یکی دیگر از این جوامع الکترونیک،خدمات رایگان حضور در اینترنت می باشد،شما در سایت خود امکان حضور دیگران را به طور رایگان ایجاد می کنند و از سوی دیگر فضایی برای ارایه آگهی های خود در نظر می گیرید. جالب است بدانید که با انتخاب کشور ایران می توانید به رادیوهای بی بی سی، اخبار IRIB در ساعتهای ۸ و ۱۲ ،رادیو جوان، رادیو پیام و رادیو صدای آمریکا (بخش فارسی) گوش دهید.

اما غیاب سایت (Downtime ) در روی اینترنت- که امری ممکن ومعمول می باشد با احتمال حداقل یک درصد در سال برای بیشتر سایت های تجاری می تواند نه تنها مشتریان شما را سردرگم نماید بلکه نوعی ضد تبلیغ نیز به شمار می رود. سایت هایی در اینترنت موجودند که به شما این سرویس را می دهند ، یعنی شما مشخصات اتومبیل مورد نظر و بودجه خود را بیان می کنید، پس از آن مشاوران یا نرم افزار آنچه را که برای شما مناسب می باشد به شما پیشنهاد می دهند،البته این سایت ها برای خدمات مفصل تر هزینه هایی نیز دریافت می کنند. اگر این وضع ادامه یابد قطعا در آینده قسمتی از برنامه های بازار یابی و تبلیغات در اینترنت موسسات ایرانی به خارج از کشور ارجاع خواهد شد.اولین مرورگر فارسی به همراه قابلیتهایی چون امکان ورود و دسترسی به کامپیوترهای دیگر- قابلیت ارائه تبلیغات موثر برروی اینترنت - اولین بازارچه اینترنتی بصورت کاملا آن لاین - امکان دریافت اخبار از روی اینترنت بطور اتوماتیک - وب سایت کاملا رایگان - دریافت گزارشات استفاده از اینترنت - محاسبه زمان استفاده از اینترنت - قابلیت نمایش سرعت خط اینترنتی و .

بعضی از سایت ها با دادن تخفیف هایی جلب مشتری می نمایند،مثلا شما در اینترنت مشاهده می کنید که یک دانشگاه الکترونیک چند واحد مجانی به قید قرعه ارایه می کند،شما علاقه مند می شوید که در آن قرعه کشی شرکت نمایید و برای این منظور در دانشگاه ثبت نام می نمایید. سرویس پیام های کوتاه نیز نوع دیگراین جوامع می باشند،مثل پیغام هایی که شما بر روی موبایل خود دریافت می کنید.وینتون کرف از دهه هفتاد و کارهای اولیه مشترک خودش و رابرت کان روی پروتکل TCP/IP و شبکه آرپانت( جد اینترنت امروزی و اولین شبکه سوییچینگ بسته ای) گفت و از فکر یکی کردن شبکه های مختلف و متفاوت در یک شبکه بزرگ . نتیجه –این مناقشه این است که طراحان گرافیک غالبا کاتالوگ های خوش آب و رنگی را به جای وب سایت به مشتریان خود ارایه می کنند ، برنامه نویسان وب سایت ها را محل نمایش توانایی های فنی خود می کنند و آماتور ها چنان کار را نابسامان انجام می دهد که معمولا مشتریان،حضور در اینترنت را برای مدت طولانی از برنامه تبلیغاتی خود حذف می کنند.

من فکر می کنم با آمدن تلفن های همراه و دیگر وسایل با قابلیت های IPv6 به اینترنت ، کم کم شاهد نیاز و تقاضای واقعی مردم به این پروتکل خواهیم بود . این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد که اطلاعات روی اینترنت را بر روی دستگاه های کوچک بی سیم مانند موبایل مشاهده کنید. وب سایت و طراحی آن در دنیا همواره محل مناقشه بین طراحان گرافیک،برنامه نویسان و توده انبوهی از "علاقه مندان" بوده است . در حقیقت من فکر می کنم اینترنت امروزی با ملاحظه اینکه صدها هزار اپراتور مختلف به صورت موثر در آن دارند با هم همکاری می کنند تا یک سیستم جهانی منسجم را برای عموم مردم شکل بدهند نسبتاً، خوب کار می کند.

هدف این سایت آشنا نمودن بازدید کنندگان با سیستم اعتباری اینترنتی ایگلد ُو تسهیل در تبادلات مالی آن است. جلب اعتماد مشتری نیز اهمیت زیادی دارد،تراکنش های با حجم بالا نیاز به سطح بالایی از اعتماد بین فروشنده و خریدار دارد. این که شما از روی اینترنت به آنهایی که ناتوانایی های جسمانی دارند مانند نابینایان دسترسی محدودی دارید و نمی توانید به آنها محصول و خدمات خود را به راحتی عرضه نمایید خود مساله دیگری است .مورد بعدی ،اتاق های مجازی گفت گو بر روی اینترنت می باشد، به طور مثال شما در یک قسمت از سایت خود یک اتاق گفتگو راه اندازی می نمایید در واقع شما با این عمل سبب شده اید که مردم لحظاتی را در سایت شما صرف نمایندو شما در کنار آن برند خود را مطرح نمایید.


دانلود با لینک مستقیم


دانلود تحقیق کامل درباره کاربردهای اینترنت 18 ص

دانلود تحقیق کامل درباره گوگل چیست ؟ 32 ص

اختصاصی از حامی فایل دانلود تحقیق کامل درباره گوگل چیست ؟ 32 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 32

 

فهرست:

فهرست مطالب-------------------------------------------------------------------------------3

مقدمه-------------------------------------------------------------------------------------4.5

معرفی سایت------------------------------------------------------------------------------5.6

راهنمای جستجوی گوگل---------------------------------------------------------------------7

درباره اساس گوگل بدانید--------------------------------------------------------------------8

عناصر صفحات نتایج گوگل----------------------------------------------------------------9.1

تصحیح جستجویتان------------------------------------------------------------------------11

جستجو پیشرفته-----------------------------------------------------------------------11.12

فهرست بزرگ وب گوگل-------------------------------------------------------------------13

قابلیتهای مخصوصGoogle----------------------------------------------------------13.16

سیوالات مکررا پرسیده شده براى تصویر جستجوى گوگل-------------------------------16.18

فراگیرترین تصویر یاب در سراسر وب-----------------------------------------------------18

تنظیمها گوگل-----------------------------------------------------------------------------19

احتیاج به حذف محتویات از ضمیمه گوگل را دارید-------------------------------------19.22

نشانی وب خود را درج/اصلاح کنید---------------------------------------------------22.23

Toolbar گوگل راههای دیگری که به گوگل می رسند--------------------------------23.24

نوارابزار گوگل--------------------------------------------------------------------------24

مطبوعات گوگل-------------------------------------------------------------------------25

موضوعات خبرى-----------------------------------------------------------------------25

اخبار منتشرى--------------------------------------------------------------------------26

اگهی های خود را به ما بسپارید-----------------------------------------------------26.27

یک جعبه / ورودى جستجوى گوگل را در سایت خود قرار دهید------------------------27.28

لوگوهاى (علامتهاى) گوگل-------------------------------------------------------------29

در این بخش شماری از پرسشهای رایج کاربران گوگل را خواهید خواند--------------29.33

مقدمه

درباره ی گوگل

ماموریت گوگل ارائه بهترین تجربه جستجو دراینترنت بوسیله در دسترس و مورد استفاده قراردادن عمومی اطلاعات جهان است. گوگل، ایجادکننده بزرگترین ماشین جستجوی جهان، سریعترین و آسانترین راه پیدا کردن اطلاعات روی اینترنت راارائه می کند. با دستیابی به بیش از 1.3 میلیارد صفحه گوگل نتایج را در ظرف کمتر از یک دوم ثانیه به کاربران در سراسر جهان ارائه می کند. اکنون، گوگل روزانه به بیش از 100 میلیون تقاضای جستجو پاسخ می دهد.

دو دانشجوى دکتراى دانشگاه Stanford، یعنى لرى پیج و سرجى برین، گوگل را در سال 1998 تاسیس کردند. این شرکت خصوصى در ماه جون 1999 / تیر 1379 رسما با سرمایه تاسیس 25 میلیون دلار معرفى شد. این شرکت همراهانى را چون کلاینر پرکینز کاوفیلد و سیکوال کپیتال را پیدا کرد. گوگل سرویس و خدمات عمومى اصلى خود را در وب سایت خود در www.google.com ارایه میدهد. این شرکت همچنین سرویس جستجوى پیشرفته را براى فراهم سازى اطلاعات محتوایى نیز ارایه میدهد.

درباره تکنولوژی گوگل

تکنولوژى متحول جستجوى گوگل و طراحى اینترفیس مطلوب براى کاربران، گوگل را به به عنوان بخش از ماشینهاى جستجوى نسل جدید تبدیل کرده است. فراتر از استفاده از تکنولوژى کلمات کلیدى، گوگل براساس تکنولوژى PageRank™ نیز پایه گذارى شده، که این تکنولوژى باعث میشود تا نتایج مهمتر در یک جستجو اولتر دیده شوند.

PageRank یک سنجش معقولى را براى اعتبار صفحات وبى که بر اساس معادله برابرى 500 میلیون متغییر و بیش از 2 بیلیون شرایط محاسبه شدند را ایفا میکند. PageRank از ساختار لینک عظیم وب به عنوان ابزار سازماندهى استفاده میکند. وجودا، گوگل تفسیر میکند یک لینک را از صفحه A تا صفحه B به عنوان یک vote توسط صفحه A براى صفحه B. دبوسیله این، گوگل تشخیص میدهد توسط vote که کدام صفحه مهمتر است. همچنین گوگل این صفحات را تجزیه و تحلیل میکند.

مجتمع گوگل، روشهاى جستجوى خودکار انسداد اینترفیس دستى است. برخلاف ماشینهاى جستجوى دیگر، گوگل ساختار بندى شده تا نتایج جستجوى را به بهترین شکل براى تجارت ارایه دهد. یک جستجوى گوگل راهى است براى جستجوى وب سایتى با کیفیت مطلوب و بالا.

گروه مدیریت

دکتر اریک ا.اشمیت،رییس کل و رییس هییت مدیرهلرى پیج، کمک موسس و رییس، محصولاتسرجى برین، کمک موسس و رییس، تکنولوژى امید کردستانى، معاون رییس، توسعه تجارى و فروش وینى روسینگ، معاون رییس مهندسى سیندى مک کفرى، معون رییس، ارتباطات جوان بردى، معاون رییس، خدمات جستجو تیم آرمسترونگ، معاون رییس، فروش آگهى اورس هولتزل، شخص گوگل کریگ سیلوراشتاین، مدیر تکنولوژى

معنى گوگل

گوگل بر گرفته شده از کلمه Googlo که به معنى "یک عدد یک و صد صفر جلوى آن" است که توسط میلتون سیروتا پسر خواهذ ادوارد کاسنر ریاضیدان آمریکایى اختراع شده است. این موضوع که "یک عدد یک و صد صفر جلوى آن" در واقع نوعى شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنى که گوگل قصد دارد تا سرویس ها، اهداف و اطلاع رسانى و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

معرفى :

گوگل در ترکیبى از نرم افزارها و سخت افزارهاى پیشرفته اجرا میشود. سرعتى که شما از آن استفاده میکنید بخشى از هزاران کامپیوترهاى معمولى هستند که با هم شبکه شدند تا سرهت بالایى از سرویس جستجو را فراهم آورند.

قلب نرم افزار ما PageRank(TM) است، سیستمى براى رتبه بندى صفحات وب که توسط موسسان ما یعنى لرى پیج و سرجى برین در دانشگاه Stanford ساخته شده است. و همینطور که ما یک دو جین از مهندیسین را هر روزه براى بهبود سازى این سیستم در اختیار داریم، این سیستم همچنان به ارایه سرویس خود ادامه میدهد.

PageRank توضیح داده شدرتبه صفحه با استفاده از ساختار لینک معتبر بر روى خاصیت دموکراتیک منحصر به فرد تکیه میکند. در تماهیت، گوگل لینک ها را از صفحه الف تا ب را چک میکند. گوگل از آراهای مختلف درﻳﺎفت شده برای اﻳن رتبه بندی استفاده می کند.

مهم، صفحات با کیفیت بالا PageRank بالاتری دریافت میکنند که Google بعد از هر جستجو به خاطر میسپارد. مسلما، صفحات مهم در صورتی که با موضوع جستجوی شما هماهنگی نداشته باشند برای شما بی اهمیت خواهند بود. Google از ترکیب PageRank و روشهای پیشرفته جور کردن متن برای یافتن صفحات با اهمیت و در عین حال مربوط به متن جستجو شده استفاده میکند. Google از تعداد تکرار کلمات متن جستجو شده پا فراتر نهاده و برای تشخیص اینکه این صفحه با کلمات مورد جستجو هماهنگی دارد، تمام وجوه محتوای صفحه (و صفحات متصل شده به آن) را بررسی میکند.

بى عیبىمجموع روشهاى خودکار گوگل انسان را از مشکلات جستجو رها میسازد. با وجود اینکه ما تبلیغاتى را در بالاى صفحات نتایج مربوطه ارایه میدهیم، ولى گوگل نتایج را به صورت تبلیغات به خود آنها نمیفروشد. یک جستجو در گوگل راه راحت، امین و معقول براى جستجو در سایتهاى با کیفیت بالا است.

دلایل استفاده از گوگل

به دلیل اینکه گوگل مناسبترین نتایج جستجو را سریع و مقدم تحویل میدهد، پوشش دهى اطلاعات در وب خواستار یک جستجو گر ممتاز براى اطلاعات قابل دسترسى است. بدون یک ابزار جستجوى قدرتمند، پیدا کردن یک وب سایت خاص اگر غیر ممکن نباشد خیلى سخت است.

گوگل نظم را به وب میاورد.گوگل طراحى شده است تا ترتیب را در هرج و مرج اطلاعاتى بوجود آورد. این چیزى است که یک سرویس جستجو باید ارایه کند.

گوگل کاربران را قارد میسازد تا بیش از 1 بیلیون URL را جستجو کنندفهرست گوگل، که شامل بیش از 1 بیلیون URL است، در نوع خود اولین است و مجوعه اى از جامع ترین صفحات وب را در اینترنت ارایه میکند.

گوگل فقط صفحاتى را که محتوى موضوع شما هستند را بر میگرداندنا متشابه با ماشینهاى جستجوى دیگر، گوگل نتایجى را تولید میکند که درخور با موضوع جستجوى شما باشد،

گوگل مکان موضوعات جستجوى شما را در صفحه بر جسته میکند.گوگل فقط محتوى نتایج موضوعات جستجویى شما نیست، بلکه گوگل آن نتایج را در صفحه خود تجزیه و تحلیل نیز میکند. برخلاف بسیارى از سایتهاى جستجو گر، گوگل براى نتایج جستجو هاى خود الویت قایل میشود. ما به نتایج جستجوى شما توجه میکنیم و سعى داریم تا جهت صرف وقت کمتر، نزدیکترین نتیجه را براى شما فراهم سازیم.

گوگل یک پیش نگرى مناسب را ارایه میدهد.بجاى خلاصه اى از صفحه وب که تغییر نمیکند، گوگل متنهایى که با موضوع جستجوى شما مطابف بوده را براى شما جدا میکند. این حصوصیت باعث میشود تا وقت شما حدر نشود و شما صفحات وبى که با موضوع شما درخور نبوده را بیهوده باز نکنید.

گوگل میتواند کارى کند که شما احساس خوشبهتى کنید!گوگل براى جستجوى موضوعات متعارف و عمومى مانند نام شرکتها برترى دارد. با بسیار مطمین هستیم که کلید "I'm Feeling Lucky™" را به خوبى نصب کردیم و این کلید شما را به اولین موضوع پیدا شده میبرد. این کلید طراحى شده است تا انجام کار شما را با اطمینان و سرعت انجام دهد.

گوگل صفحات وب را cache میکند (در مکان مخفى سرور خود نگه میدارد).گوگل در cache خود بسیارى از صفحات وب را ذخیره میکند تا آنها را به صورت پشتیبان در اختیار داشته باشد و در مواقع اضطرارى آنها را بازیافت کند. بررسى برا روى این cache به کرار سریعتر از بررسى برروى لینک مربوطه میباشد

راهنمای جست و جو:

به تفاوت گوگل با دیگر ابزار جستجو پی ببرید.

The Google Basics: مقدماتى را براى چگنوگى کار و جستجو با گوگل یاد بگیرید.

Tip: گوگل فقط صفحه هایى را بر میگرداند که محتوى موضوعات جستجوى شما هستند.

How To Interpret Results: نگاهى گوتاه به عنصر مختلف صفحه نتیجه گوگل

Tip: کلید I'm Feeling Lucky شما را به اولین نتیجه جستجوى شما میبرد.

Refining Your Search: اطلاعاتى در مورد اینکه چگونه نتیجه جستجوى خود را مرتب تر و کوچکتر کنید.

شما میتوانید بوسیله قرار دادن یک کاراکتر منها ("-") در جلوى جستجوى خود یک کلمه را از جستجو محروم کنید.


دانلود با لینک مستقیم


دانلود تحقیق کامل درباره گوگل چیست ؟ 32 ص

تحقیق در مورد عوامل وحدت بخش در قرآن و حدیث 41 ص

اختصاصی از حامی فایل تحقیق در مورد عوامل وحدت بخش در قرآن و حدیث 41 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 35

 

عوامل وحدت بخش در قرآن و حدیث

سید محمد علی ایازی

چکیده:

گفتگو درباره عوامل و عناصر تشکیل دهنده وحدت، یکی از مبرم ترین نیازهای جامعه اسلامی است که باید هم مفهوم از وحدت و هم مراد از عوامل و اهمیت و اهداف آن را در قرآن و روایات توضیح داد.بی گمان قرآن کریم در پیش از پنجاه آیه به مسئله وحدت و عواملی که فراهم آورنده اختلاف، پرداخته و راههای رسیدن به وحدت را نشان داده است.از این راهها می توان به رفتار مسالمت آمیز با مخالفان، پرهیز ازطرح مسائل اختلاف برانگیز و بی ثمر مذهبی، جلوگیری از تحریک احساسات و توهین به مقدسات، پرهیز از تکفیر صاحبان فرقه های اسلامی، رعایت حقوق اجتماعی، رعایت اصول اخلاقی، و تعامل علمی میان دانشمندان و فرهیختگان مسلمان اشاره کرد و تأثیر این عوامل را در تحقق وحدت نشان داد. چنانکه اگر این اصول از سوی هر یک از عالمان و صاحبان مذاهب رعایت شود، دشمنان اسلام و کسانی که آب به آسیاب آنها می ریزند دیگر نمی توانند جنگ و خون ریزی در میان مسلمانان راه بیاندازد و این گونه جهان اسلام را پراکنده و دسته دسته مانند لشکر شکست خورده سازند تا جایی که بتوانند جهان اسلام را تحقیر و به مقدسات و شخصیت پیامبر گرامی و قرآن توهین کنند و کشورهای مسلمان را در این گوشه و آن گوشه جهان اشغال و تصاحب کنند.

کلید واژه : وحدت، عوامل وحدت، اختلاف، نزاع، گفتگو، تعامل مذهبی.

مقدمه

وحدت اسلامی در شرایطی از مبرم ترین نیازهای جامعه اسلامی مطرح می شود که جدایی ها و ظهور جریاناتی آتشین کیان جهان اسلام را تهدید می کند.تقریب مذاهب اسلامی ،پیش از دوره اخیر در نتیجه تلاش و پایمردی مصلحان بزرگ و آرزومند وحدت اسلامی مطرح گردید.بی گمان اگر جدایی و تفرقه ای وجود نداشت و خطر تفرقه و نزاع و آتش تعصب های مذهبی نبود، و اگر ضرورتی عینی و سرنوشت ساز و سوء استفاده دشمنان نبود این عالمان آگاه و دلسوز موضوع تقریب را مطرح نمی کردند. درباره تقریب سخن های بسیار گفته شده،اما آنچه امروز طرح آن بایسته به نظر می رسد،طرح عوامل وحدت بخش، راه بردهایی که می تواند به وحدت و یکپارچگی جهان اسلام بینجامد و زمینه های تحریک، درگیری و جنگ های فرقه ای را خنثی کند.در قرآن مجید سخن از وحدت و مذمت اختلاف به میان آمده و خطرات آن بازگو شده است. با بررسی این آیات به خوبی عوامل وحدت بخش را می توان به دست آورد. زادگاه اختلاف از نظر قرآن در میان حاملان دین و از سوی برخی عالمان بسته اندیش است، آنان هستند که گاه به جای فروکاهش دادن اختلاف ها و نزدیک کردن افکار و اندیشه، زمینه های رویارویی را فراهم می سازند و با سطحی نگری، طرح موضوعات سست وبی پایه،برگزاری جلسات موهن ،استنادبه احادیث ضعیف ، همواره هیزم اختلاف راانباشته می سازند،وبه تعبیرقرآن: ما تَفَرَّقُوا إِلاَّ مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیاً بَیْنَهُمْ وَ لَوْ لا کَلِمَةٌ سَبَقَتْ مِنْ رَبِّکَ إِلى‏ أَجَلٍ مُسَمًّى لَقُضِیَ بَیْنَهُمْ.( شوری /۱۴)، باآگاهی به اختلاف دامن می زنند.

به همین دلیل کسانی مانند علامه طباطبایی اختلاف در میان فرقه های دینی را بر خلاف فطرت و برخاسته از روح تجاوزگری می داند.(المیزان ،ج۲،ص ۲۴-۱۲۲). تشویق به وحدت و پرهیز از اختلاف در صورتی موثر است ،که عوامل اختلاف شناسایی شود و با راه حل های مثبت در جهت وحدت گام برداشته شود.

مراد از وحدت

منظور از وحدت یکی کردن مذاهب، شیعی کردن سنیان و یا سنی کردن شیعیان نیست.منظور حصر مذاهب به یک مذهب و یا حتی گرفتن مشترکات مذاهب و طرد مفترقات آنها نیست. بلکه منظور از وحدت و یکپارچگی این است که با توجه به مشترکاتی که بین همه طوایف و فرقه های اسلامی وجود دارد و همگی اعتقاد به خداوند یگانه، پیامبر اسلام و کتاب الهی و قبله مشترک و اعتقاد به معاد و احکام اسلامی مثل نماز، روزه، حج و زکات دارند، با همدلی بایکدیگرهمکاری کنند.

اختلاف در بعضی از اعتقادات و احکام واختلاف منابع،که نتیجه طبیعی اجتهاد و تفکر آزاد است، نباید موجب جدایی و دوری قلبهای مسلمانان از یکدیگر شود، بلکه باید همه فرقه های اسلامی با کمال شرح صدر و وسعت نظر عقاید و افکار یکدیگر را درک و تحمل نمایند و در عین حال که در صحنه کاوش و تحقیق و بحث و استدلال در فضای علمی تلاش می کنند، در عرﺻﮥ زندگی اجتماعی و تعامل با توجه به مصالح تمام امت اسلامی با سماحت یکدیگر را درک و به عناصر مهم تشکیل دهنده وحدت توجه و در راه تحقق آن بکوشند.

بنابراین مراد از وحدت، برداشتن موانع مصنوعی و پیشگیری از اموری است که باعث جدایی،کینه و دشمنی میان مسلمانان می گردد. از یک طرف دست دشمنان اسلام بر آنان دراز و از طرف دیگر در درون خود گرفتار و از حرکت و پیشرفت و رفع فقر، وجهل وحل مشکلات جامعه بازمانده و به خود مشغول می گردند، عقل دینی وخردجمعی می گوید،حفظ آرمانهای اصلی مهم ترازنزاع های بخشی نگراست.

مراد از عوامل وحدت بخش

مراد از این عنوان،عناصری است که تشکیل دهنده وحدت هستند. این عناصر، اموری هستند که یا به صورت ایجابی به تقریب و همکاری و تعامل علمی میان مسلمانان می انجامد و یا به صورت سلبی باعث کاهش اختلافات می گردد و جدایی و کینه و متهم کردن یکدیگر را از بین می برد و موجب طرد هر نوع بدبینی و تعصب می شود، عناصری که وحدت بخش هستند و یا در رفع ضدیت بکار گرفته می شوند، از سوی کسانی آگاهانه یا ناآگاهانه نقض می شود و برخی از آنان را به گفتن و نوشتن سخنان نسنجیده، غیرمنطقی، غیرواقعی، غیر فراگیر، تند و زننده درباره یکدیگر وادار ساخته و فاصله میان مسلمین را بس زیاد می کند.

طرح عوامل وحدت بخش و بررسی ضرورت بکارگیری آن در میان جوامع مسلمان، موجب می شود که به خودآگاهی واقع بینانه برسیم واندیشه وحدت را نهادینه کنیم وصورت عملی ببخشیم و فرصت را ازکسانی که آب به آسیاب دشمن می ریزند و زمینه گسترش اختلاف را فراهم می سازند، بگیریم، ودیگرنتوانند به روش گذشته خود ادامه دهند و در انزوا قرار گیرند.

اهمیت وحدت در قرآن

۱- بی گمان نخستین منادی وحدت و امت واحده شدن قرآن کریم است که می فرماید:

إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ (انبیاء/۹۱)این دین شما و این امت شماست، دین یگانه و من پروردگار شمایم، پس مرا بپرستید.

چنانکه در جایی دیگر: وَ إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاتَّقُونِ (مومنون/۵۲). با همین تعبیر آغاز می کند و می خواهد که با رعایت یکپارچگی فراگیر اسلامی پروا داشته باشندو کاری نکنند که این یگانگی دچار خلل شود و از آنجا که همه مومنان را یک امت و در یک جهت و با یک هدف خواسته که در آن پرستش خدایی یگانه است، باید مسلمانان آگاه، به اهمیت این شعار قرآنی (امت واحد)پی ببرند و عظمت آن را درک کنند و تفرقه ها را از میان بردارند و نابود سازند و هرگونه حرکتی که به دوگانگی و تفرقه مسلمانان بینجامد حرکتی خواسته دشمنان و برخلاف دعوت قرآن است.


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد عوامل وحدت بخش در قرآن و حدیث 41 ص

پروژه آماده هتل 5 ستاره

اختصاصی از حامی فایل پروژه آماده هتل 5 ستاره دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

پروژه آماده هتل 5 ستاره


پروژه آماده هتل 5 ستاره

دانلود پروژه هتل 5 ستاره به صورت یک فایل کد شامل: پلان تمامی طبقات، پلان ریزفضا ها، پلان ستون گذاری، پلان آکس بندی، دتایل های هر قسمت، سکشن طولی و عرضی، سکشن از هر قسمت، نما ها، پرسپکتیوهای خارجی و پرسپکتیوهای داخلی به صورت لایه باز قرار داده شده است.

فروش محدود 

فروش محدود


دانلود با لینک مستقیم


پروژه آماده هتل 5 ستاره

تحقیق در مورد فیش های تبلیغی 146 ص

اختصاصی از حامی فایل تحقیق در مورد فیش های تبلیغی 146 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 146

 

حوزه علمیه سفیران هدایت تهران

موضوع :

فیش های تبلیغی

استاد راهنما :

حجه الاسلام والمسلمین آقای حسینی منفرد

تهیه و تنظیم :

حمید رضا آخرتی

پاییز 1387

فهرست مطالب

عنوان صفحه

داستان 1

آیات 19

روایات 34

نثر ادبی 44

سیره سه معصوم اول 48

امامت 117

سیره بزرگان 131

خطبات 139

داستان :

مسموع‌ شد که‌ شبی‌ بحرالعلوم‌ گفت‌: مرا اشتهای‌ شام‌ خوردن‌ نیست‌. پس‌ از آن‌فرمود که‌ غذای‌ بسیار در ظرفی‌ ریختند و آن‌ را برداشت‌ و در کوچه‌های‌ نجف‌ گردید. پس‌به‌ در خانه‌ای‌ رسید که‌ صاحب‌ خانه‌ تازه‌ عروسی‌ کرده‌ بود و آن‌ او با عروس‌ گرسنه‌بودند و چیزی‌ نداشتند. پس‌ بحرالعلوم‌، دق الباب‌ نمود، داماد بیرون‌ آمد . سید فرمود: الآن‌هم‌ مرا زیاد گرسنه‌ شد. پس‌ آن‌ غذا را سه‌ قسمت‌ نمود: یک‌ قسمت‌ را برای‌ عروس‌ داد و دوقسمت‌ را سید با داماد صرف‌ نمودند.

اگر بنده‌ای‌ به‌ اندازه‌ی‌ عمر حضرت‌ نوح‌ (ع‌) عبادت‌ خدا را بنماید و به‌ مقدار کوه‌ احدطلا در راه‌ خدا انفاق کند و آنقدر عمرش‌ طولانی‌ شود که‌ هزار بار پیاده‌ به‌ حج‌ رود وبالاخره‌ بین‌ صفا و مروه‌ مظلومانه‌ کشته‌ شود ولی‌ تو را ای‌ علی‌ دوست‌ نداشته‌ باشد حتی‌بوی‌ بهشت‌ را هم‌ استشمام‌ نخواهد کرد.

تکیه‌ به‌ جای‌ بزرگان‌ نتوان‌ زد به‌ گزاف‌

مگر اسباب‌ بزرگی‌ همه‌ آماده‌ کنی‌

یکی‌ از شبها مقداری‌ پول‌ برای‌ حضرت‌ آوردند، فرمود: هم‌ اکنون‌ آن‌ را تقسیم‌ کنید.عرض‌ کردند، الآن‌ شب‌ است‌ صبر کنید تا فردا تقسیم‌ کنیم‌، فرمود: «تقلّبون‌ أن‌ أعیش‌ الی‌غد» آیا شما یقین‌ دارید که‌ من‌ فردا زنده‌ هستم‌؟ گفتند ما هم‌ برای‌ خود چنین‌ باوری‌ رانداریم‌. فرمود: پس‌ تأخیر نیندازید. شمعی‌ آوردند و زیر نور شمع‌ اموال‌ را تقسیم‌ کردند.

در آن‌ زمان‌ که‌ مردم‌ به‌ سفره‌ چرب‌ و درهم‌ و دینار معاویه‌ هجوم‌ می‌بردند، عده‌ای‌از راه‌ خیرخواهی‌ می‌گفتند یا امیرالمؤمنین‌ از اموال‌ بیت‌المال‌ به‌ اشراف‌ عرب‌ و قریش‌ بده‌که‌ اینقدر از کنار تو پراکنده‌ نشوند.

می‌فرمود: آیا از من‌ می‌خواهید که‌ پیروزی‌ را از طریق‌ ظلم‌ به‌ دست‌ آورم‌؟ نه‌ به‌ خداسوگند چنین‌ کاری‌ را نخواهم‌ کرد.

مقداری‌ عسل‌ و انجیر از همدان‌ و حلوّان‌ برای‌ حضرت‌ آوردند و حضرت‌ امر فرمودبین‌ یتیمان‌ تقسیم‌ کنند و خود حضرت‌ شخصاً بچه‌های‌ یتیم‌ را نوازش‌ می‌کرد. و از عسل‌و انجیر به‌ دهانشان‌ می‌گذاشت‌ عرض‌ می‌کردند چرا شما این‌ کار را می‌کنید؟ می‌فرمود:امام‌ پدر یتیمان‌ است‌، این‌ عمل‌ را انجام‌ می‌دهم‌ تا احساس‌ بی‌پدری‌ نکنند.

امام‌ علی‌ (ع‌) در نامه‌ معروف‌ خود به‌ عثمان‌ بن‌ حنیف‌ فرماندار بصره‌ نوشت‌:

بدان‌ که‌ پیشوای‌ شما از دنیا به‌ دو کهنه‌ لباس‌ و دو عدد نان‌ اکتفا کرده‌ و شما به‌چنین‌ کاری‌ توانا نیستید، ولی‌ مرا با تقوی‌ و کوشش‌ و پاکدامنی‌ و درستکاری‌ یاری‌ کنید...به‌ خدا سوگند از دنیای‌ شما طلا نیندوخته‌ و از غنیمتهای‌ آن‌ مال‌ فراوانی‌ ذخیره‌ نکرده‌ و باکهنه‌ جامعه‌ای‌ که‌ در ید دارم‌ جامعه‌ی‌ دیگری‌ آماده‌ نکرده‌ام‌.


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد فیش های تبلیغی 146 ص
1 2 3 4 5 ... 859 >>